Leczenie alkoholizmu Katowice prywatnie - odwyk alkoholowy

Jeżeli chcemy, żeby leczenie alkoholizmu Katowice prywatnie zakończyło się sukcesem, to na samym początku tego procesu warto wykonać kompleksową diagnostykę. Przeprowadzenie różnych badań pozwoli odpowiednio dobrać właściwe środki i zaproponować odpowiednie metody leczenia alkoholizmu i odwyk alkoholowy Katowice.

W naszym ośrodku zapewniamy wsparcie terapeutów, psychologów oraz cały zespół specjalistów, którzy chcą Ci pomóc. Regularne spotkania z tymi specjalistami pomogą pacjentom w eliminacji psychologicznych efektów ubocznych związanych z zespołem abstynencyjnym, a także pozwolą na przygotowanie rysu psychologicznego pacjenta, czyli określenie jego potrzeb terapeutycznych.

Szybki Kontakt

W trakcie tych badań przeprowadzana jest diagnostyka procesów zachodzących w różnych organach wewnętrznych, gospodarce hormonalnej oraz gospodarce enzymatycznej. Podstawowym celem tych badań jest takie dobranie leczenia alkoholizmu Katowice prywatnie, żeby przebiegało ono w komfortowych warunkach, w atmosferze wsparcia oraz bez odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zespołem abstynencyjnym.

To z kolei pozwoli nam na zaproponowanie pacjentowi takiego leczenia alkoholizmu Katowice prywatnie, które najlepiej sprawdzi się w jego przypadku i pomoże mu osiągnąć upragniony sukces, czyli wyzbyć się nałogu. Sporządzenie rysu psychologicznego jest możliwe, dzięki przeprowadzeniu przez nas wnikliwej analizy uwarunkowań rodzinnych, społecznych, zawodowych, zdrowotnych i innych.

Dzięki temu nie tylko określimy rodzaj terapii oraz jej długość, ale także stopień zaangażowania bliskich osób w cały proces leczenia alkoholizmu.

Odwyk alkoholowy Katowice

Pierwszym krokiem odwyku alkoholowego Katowice jest dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn, które odkładają się w organizmie osoby uzależnionej po spożyciu przez nią alkoholu. Dzięki odwykowi osoba uzależniona jest również w stanie wyrwać się z trwającego ciągu alkoholowego.

Odwyk alkoholowy Katowice to pełen zestaw różnych zabiegów i metod, które mają przywrócić organizm do dawnej sprawności. To również terapia, która ma na celu poznanie problemu i skuteczne jego rozwiązanie.

Odtruwanie organizmu pozwala na złagodzenie nieprzyjemnych objawów związanych z kacem, łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego oraz pomaga pacjentom w przezwyciężeniu głodu alkoholowego. Odtrucie jest pierwszym etapem leczenia alkoholizmu, bez którego nie sposób się obejść. Po odtruciu organizmu można przystąpić do dalszych etapów kompleksowego leczenia alkoholizmu Katowice prywatnie, czyli prowadzenia terapii.

Dlaczego warto udać się na leczenie alkoholizmu Katowice prywatnie

Jako ośrodek leczenia uzależnień oferujemy usługę kompleksowego i specjalistycznego odwyku alkoholowego, który jest przeprowadzany pod opieką wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Zapewniamy kompleksowe leczenie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, co pozwala nam na skuteczne wspieranie naszych pacjentów podczas ich walki z alkoholizmem oraz podczas rozpoczynania przez nich nowego życia w trzeźwości.

Dodatkowo pobyt w ośrodku umożliwia pacjentom odpoczynek oraz regenerację i odzyskanie sił witalnych pozwalających na powrót do codziennego życia. Możemy także pomóc w przewiezieniu pacjenta do naszego ośrodka z wykorzystaniem prywatnego i dyskretnego samochodu.

Odwyk alkoholowy to skuteczny sposób na leczenie uzależnień

Osoba uzależniona może wybierać spośród kilku sposobów leczenia alkoholizmu Katowice prywatnie. Jednak najlepszym z nich jest kompleksowe leczenie alkoholizmu, łączące w sobie odtrucie alkoholowe oraz terapię z psychologiem. Odtrucie alkoholowe pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz przerwać ciąg alkoholowy.

Z kolei dzięki terapiom ze specjalistą, alkoholik będzie w stanie zidentyfikować i zrozumieć źródło swoich problemów oraz dowie się, w jaki sposób może odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Terapia w połączeniu z odwykiem alkoholowym pomoże Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem

Alkoholik funkcjonuje w całkowicie odmienny sposób niż osoba, która nie jest uzależniona. Z tego względu odstawienie alkoholu przez osobę uzależnioną może doprowadzić do pewnych niekontrolowanych zachowań, które mogą stanowić zagrożenie zarówno dla osoby chorej, jak również bliskich osób, które starają się jej pomóc.

Z tego względu bardzo ważny jest udział osoby uzależnionej w terapii prowadzonej przez psychologa. Taka terapia pozwoli osobie chorej w zrozumieniu istoty problemu oraz pozwoli na nowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Skutki alkoholizmu

Spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach bardzo istotnie wpływa na ogólną kondycję organizmu osoby chorej. I nie mówimy tutaj o zwykłym, porannym kacu. Organizm człowieka jest w stanie sam sobie poradzić z regenerację po jednorazowym nocnym piciu alkoholu.

Sytuacja się komplikuje, gdy osoba spożywa alkohol regularnie i w nadmiernych ilościach. Wtedy organizm najczęściej nie jest w stanie nadążyć z regeneracją, co stopniowo coraz mocniej wpływa na pogarszanie się zdrowia osoby uzależnionej.

Osoby, które non stop przebywają w stanie nietrzeźwym bardzo często cierpią z powodu takich dolegliwości jak biegunki, zaburzenia przyzębia, refluks żołądkowo-przełykowy czy zaburzenia potencji. To jednak nie jedyne negatywne konsekwencje nadmiernego picia.

U takich osób często mogą pojawić się takie problemy zdrowotne jak marskość wątroby, uszkodzenie mięśnia sercowego, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, impotencja czy nowotwory. Co istotne, alkohol wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne osoby uzależnionej, ale odbija się również na jej zdrowiu psychicznym.

Wśród alkoholików bardzo często można spotkać osoby cierpiące na depresję, padaczkę alkoholową oraz różne zaburzenia psychiczne. Osoby uzależnione od alkoholu często mają również problem z odnalezieniem się w rzeczywistości i nie potrafią w niej funkcjonować.

Należy również pamiętać, że choroba alkoholowa rujnuje nie tylko zdrowie osoby uzależnionej, ale odbija się również na jej życiu rodzinnym czy zawodowym. Alkohol negatywnie wpływa na relacje alkoholika z innymi osobami, co skutkuje problemami w kontaktach z innymi i często również kłopotami finansowymi.

Odzyskaj życie dzięki leczeniu alkoholizmu Katowice prywatnie

Pierwszym i najważniejszym krokiem w procesie leczenia alkoholizmu jest uświadomienie sobie przez osobę uzależnioną, że problem rzeczywiście istnieje i podjęcie przez nią decyzji o leczeniu i skorzystaniu z pomocy z zewnątrz. Leczenie alkoholizmu Katowice prywatnie to sposób na odzyskanie dawnego, zdrowego życia. Wymaga pełnego zaangażowania pacjenta oraz dużej determinacji.

Skorzystanie ze specjalistycznej terapii w naszym ośrodku zapewnia pacjentowi kompleksowe leczenie alkoholizmu oraz gwarantuje indywidualne dopasowanie terapii do jego potrzeb. Robimy co w naszej mocy, żeby każda osoba przebywająca w naszym ośrodku czuła się w nim komfortowo i bezpiecznie i żeby udało jej się odzyskać zdrowie. Zapewniamy, że do leczenia alkoholizmu i innych uzależenień u pacjentów podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, zapewniamy potrzebne w procesie leczenia wsparcie oraz dyskrecję.

Po pomoc w leczeniu mogą się do nas zgłaszać zarówno osoby uzależnione, jak również ich bliscy (osoby współuzależnione). Każdy, kto zwróci się do nas po pomoc może być pewny, że ją otrzyma. Kompleksowe leczenie uzależnienia w specjalistycznym ośrodku, łączące detoksykację organizmu z odpowiednią terapią jest najlepszym sposobem leczenia alkoholizmu, który daje osobom chorym szansę na odniesienie sukcesu w walce z nałogiem.

Skutecznie i komfortowo
Leczenie dobrane indywidualnie dla Ciebie
Leczenie Uzależnień

Wolność zaczyna się od wolności alkoholowej, narkotykowej, lekomani czy hazardu.

Terapia online

Umożliwiamy prowadzenie sesji terapeutycznych przez Internet. W dobie pandemii jest to najlepsza alternatywa.

Terapia dla par

Wspólne rozwiązanie problemu w celu poprawienia jakości waszej relacji oraz lepszej komunikacji.

Zadzwoń +48 517 670 054