Leczenie alkoholizmu Kraków alkoholizmu Kraków - odwyk alkoholowy

W jaki sposób najlepiej podejść do tematu leczenia alkoholizmu Kraków? Z pomocą przychodzą specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień, które pomagają osobom przejść odwyk alkoholowy Kraków i skuteczną terapię. Jak odtruć własny organizm i nauczyć się dalszego życia w trzeźwości?

Szybki Kontakt

Jedną z najważniejszych rzeczy w procesie leczenia jest uświadomienie sobie przez alkoholika, że ma on problem z alkoholem i potrzebuje pomocy. Leczenie alkoholizmu Kraków jest trudne i czasochłonne. Jeżeli leczenie alkoholizmu i odwyk alkoholowy ma się zakończyć sukcesem, to potrzebne jest pełne zaangażowanie osoby uzależnionej, a to jest możliwe jedynie wtedy, gdy ta osoba sama chce się wyleczyć.

Jeżeli osoba chora zdecyduje się na leczenie alkoholizmu Kraków pod naciskiem innych osób, a nie dlatego, że sama tego pragnie, to niestety z dużym prawdopodobieństwem takie leczenie alkoholizmu Kraków zakończy się niepowodzeniem.

W naszym ośrodku zapewniamy kompleksowe leczenie alkoholizmu i odwyk alkoholowy dobierane indywidualnie do danego pacjenta. Dbamy o to, żeby nasi pacjenci czuli się w naszym ośrodku dobrze i mieli poczucie bezpieczeństwa. Zapewniamy prywatność. Zależy nam na tym, żeby leczenie alkoholizmu Kraków pacjenta zakończyło się sukcesem, dlatego dostarczamy mu fachowego wsparcie i gwarantujemy zaangażowanie wykwalifikowanego personelu w proces leczenia.

Leczenie alkoholizmu Kraków

Po naszą pomoc mogą się zgłosić zarówno osoby chore, jak również bliscy takiej osoby. Każda osoba uzależniona, która uzna, że potrzebuje naszej pomocy w leczeniu choroby alkoholowej, z pewnością te pomoc u nas otrzyma. Nie czekaj, aż alkohol zniszczy Ci życie - udaj się po pomoc już teraz.

Niestety nie jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli dana osoba podejmuje próbę rzucenia alkoholu bez żadnej pomocy z zewnątrz. Z reguły takie próby kończą się porażką i nawrotem choroby. W obecnych czasach uzależnienie od alkoholu jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi. Choroba ta może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

Choroba alkoholowa może trwać przez naprawdę długi okres czasu. Z reguły w którymś momencie choroby pacjent zaczyna się zastanawiać nad sobą i swoim postępowaniem i postanawia się zmienić i zrezygnować z picia alkoholu.

W tego typu ośrodkach pacjent przebywa pod stałą opieką lekarzy i pielęgniarek, a dodatkowo może liczyć na wsparcie psychologa, co sprawia, że dużo łatwiej jest mu przejść przez proces leczenia. W ośrodku pracują ludzie, którzy mają świadomość, co przechodzi i z czym zmaga się osoba przechodząca odwyk alkoholowy, co sprawia, że będą oni w stanie pomóc i zapewnić odpowiednie wsparcie.

Personel dokłada wielu starań, aby zapewnić pacjentowi komfortowe warunki leczenia, poczucie bezpieczeństwa i przyjazną atmosferę. Celem terapii w ośrodku leczenia uzależnień jest doprowadzenie pacjenta do takiego stanu, żeby po terapii mógł wrócić do codziennego życia w społeczeństwie gotowy na nowe wyzwania i z wiarą we własne siły.

Odwyk alkoholowy Kraków

W ośrodku leczenia uzależnień podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Na samym początku wykonujemy kompleksową diagnostykę, która pomaga dobrać odpowiednie leczenie. Tylko właściwy dobór środków i sposobów leczenia może zagwarantować odniesienie sukcesu.

W ramach badań przeprowadzamy diagnostykę procesów zachodzących w różnych organach wewnętrznych, w gospodarce hormonalnej i enzymatycznej. Wszystko to pomoże nam tak dobrać takie leczenie, żeby odtruwanie organizmu przebiegało w przyjemnej atmosferze i bez odczuwania przez pacjenta nieprzyjemnych objawów związanych z zespołem abstynencyjnym.

W trakcie leczenia oferujemy naszym pacjentom szereg spotkań z psychologami i terapeutami, którzy zapewnią im odpowiednie wsparcie, tak bardzo potrzebne w procesie leczenia. Głównym celem tych spotkań ze specjalistami jest przede wszystkim eliminacja psychicznych objawów związanych z zespołem odstawiennym.

Dodatkowo, spotkania te pozwalają nam na stworzenie indywidualnego rysu psychologicznego danego pacjenta, co jest niezbędne, żeby określić zapotrzebowanie pacjenta na terapię. Dzięki temu będziemy w stanie zaproponować pacjentowi właściwy proces leczenia, który zagwarantuje powodzenie całego procesu i pokonanie choroby.

Będzie to możliwe dzięki dokładnej analizie uwarunkowań rodzinnych, zdrowotnych, społecznych, osobistych i zawodowych danego pacjenta. To wszystko pozwoli nam nie tylko dobrać odpowiedni sposób leczenia, ale również określić długość tego leczenia oraz stopień zaangażowania najbliższych osób w cały proces leczenia.

Korzyści z leczenia alkoholizmu Kraków prywatnie

Osoba uzależniona ma do wyboru kilka różnych sposobów leczenia. Najbardziej skutecznym z nich jest połączenie odtrucia alkoholowego z odpowiednią terapią. Odtrucie alkoholowe pozwoli na oczyszczenie organizmu pacjenta z toksyn i przerwie ciąg alkoholowy, a terapia pozwoli na zrozumienie źródła problemów z alkoholem i pomoże w odzyskaniu kontroli nad własnym życiem.

W naszym ośrodku leczenia uzależnień oferujemy naszym pacjentom kompleksowe odtrucie organizmu pod opieką wykwalifikowanego personelu, który zapewni odpowiednie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Naszym priorytetem jest dostarczanie naszym pacjentom właściwego leczenia.

Pobyt w naszym ośrodku pozwala również pacjentom na regenerację, odpoczynek i odzyskanie sił na powrót do normalnego życia. Dodatkowo możemy pomóc naszym pacjentom w dotarciu do naszego ośrodka przy użyciu prywatnego i dyskretnego samochodu. Oferta transportu dotyczy jedynie Krakowa i jego okolic.

Odwyk alkoholowy jest skutecznym sposobem na leczenie alkoholizmu w połączeniu z terapią

Detoks alkoholowy ma do wykonania dwa podstawowe zadania. Pierwszym z nich jest oczyszczenie organizmu pacjenta z toksyn, które odkładały się w jego organizmie w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu. Drugim zadaniem detoksu jest przerwanie ciągu alkoholowego, w którym przebywa pacjent.

Na tym etapie leczenia pacjent otrzymuje dożylnie kroplówki witaminowe, które mają za zadania wypłukanie toksyn z organizmu oraz uzupełnienie w organizmie chorego niezbędnych składników odżywczych, które zostały wcześniej wypłukane w wyniku nadużywania alkoholu.

Kroplówki pozwalają zminimalizować dolegliwości wynikające z kaca oraz łagodzą dolegliwości związane z zespołem abstynencyjnym, które pojawiają się w wyniku przerwania ciągu alkoholowego. Ten etap leczenia alkoholizmu jest niezbędny i stanowi podstawę dalszej terapii.

Terapia uzależnień w tym leczenie alkoholizmu Kraków

Należy pamiętać o tym, że funkcjonowanie osoby uzależnionej od alkoholu jest odmienne od funkcjonowania osoby zdrowej. Alkohol zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, co oznacza, że wpływa na funkcjonowanie takiej osoby. Zaprzestanie spożywania alkoholu może skutkować różnymi niekontrolowanymi zachowaniami, które mogą zagrażać zarówno osobie uzależnionej, jak również osobom przebywającym w otoczeniu takiej osoby.

To wszystko sprawia, że uczestniczenie w terapii z psychologiem podczas leczenia alkoholizmu jest bardzo ważne. Terapia pozwoli alkoholikowi zrozumieć, jakie są źródła jego problemów, a także pokaże mu, w jaki sposób może on na nowo odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Skutki i objawy długotrwałego alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu daje objawy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W przypadku jego odstawienia alkoholik odczuwa wiele różnych nieprzyjemnych dolegliwości, odczuwa również przymus ponownego sięgnięcia po alkohol, z którym naprawdę trudno mu walczyć, tym bardziej, że zdaje on sobie sprawę, że kolejna dawka alkoholu sprawi, że objawy zespołu odstawiennego znikną.

Spożywanie nadmiernych ilości alkoholu ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. I nie mówimy tutaj o zwykłym kacu, ale o wiele poważniejszych konsekwencjach. O ile organizm człowieka bez większego problemu poradzi sobie ze skutkami nocnego picia, o tyle sytuacja się mocno komplikuje, gdy spożywanie alkoholu powtarza się regularnie. W takiej sytuacji organizm człowieka bardzo często nie nadąża z regeneracją po piciu, co sprawia, że kondycja organizmy stopniowo ulega pogorszeniu.

U osób, które praktycznie cały czas przebywają w stanie nietrzeźwości mogą pojawić się takie dolegliwości jak biegunki, choroby przyzębia, problemy z potencją czy refluks żołądkowo-przełykowy, a także krwawienia z przewodu pokarmowego w wyniku zniszczenia jego śluzówki. Co raz częściej pojawiają się zawroty i bóle głowy, zdarza się również, że pojawia się nadciśnienie.

Dodatkowo nadmierne picie alkoholu powoduje również bardziej poważne dolegliwości, takie jak ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, marskość wątroby, uszkodzenie mięśnia sercowego, impotencję. Może również przyczynić się do powstawania nowotworów.

Wyniki badań krwi alkoholika znacząco odbiegają od normy. Jeżeli choroba alkoholowa jest na zaawansowanym etapie to u osoby uzależnionej mogą pojawić się również trwałe uszkodzenia mózgu objawiające się m. in. zaburzeniami wzroku, zaburzeniami mowy oraz brakiem koordynacji ruchowej.

Choroba alkoholowa sieje ogromne spustoszenie nie tylko w organizmie osoby chorej, ale również w psychice tej osoby. Z tego względu u osób uzależnionych bardzo często pojawiają się zaburzenia psychiczne, padaczka czy epizody depresyjne. Alkoholicy często mają problem z odnalezieniem się w rzeczywistości, pojawiają się u nich stany lękowe czy zaburzenia pamięci.

Dodatkowo osoby uzależnione od alkoholu zmagają się z obniżonym poczuciem własnej wartości, mogą u nich wystąpić drgawki czy majaczenia, a także napady gniewu i agresje, które sprawiają, że mogą być oni niebezpieczni dla siebie lub dla otoczenia. Charakterystycznym objawem choroby alkoholowej jest również ciągły głód alkoholowy, który sprawia, że dana osoba nie potrafi przestać pić.

Należy pamiętać również o tym, że alkoholizm niszczy nie tylko zdrowie osoby chorej, ale również życie rodzinne tej osoby, mogą pojawić się problemy w kontaktach z innymi ludźmi, a także problemy finansowe. Konsekwencje nadużywania alkoholu mogą dotyczyć wielu równych obszarów życia.

Skutecznie i komfortowo
Leczenie dobrane indywidualnie dla Ciebie
Leczenie Uzależnień

Wolność zaczyna się od wolności alkoholowej, narkotykowej, lekomani czy hazardu.

Terapia online

Umożliwiamy prowadzenie sesji terapeutycznych przez Internet. W dobie pandemii jest to najlepsza alternatywa.

Terapia dla par

Wspólne rozwiązanie problemu w celu poprawienia jakości waszej relacji oraz lepszej komunikacji.

Zadzwoń +48 517 670 054