Leczenie alkoholizmu Wrocław - odwyk alkoholowy

W dzisiejszych czasach alkoholizm jest chorobą, która dotyka wielu ludzi, niezależnie od ich płci, wieku, wykształcenia czy statusu społecznego. Leczenie alkoholizmu Wrocław alkoholizmu Wrocław jest ważne, ponieważ alkoholizm to choroba przewlekła, która może trwać wiele lat. Odwyk alkoholowy Wrocław to krok nad którym zastanawia się większość osób chorych w którymś momencie choroby.

Często w wyniku tych rozmyślań alkoholik decyduje się na rzucenie alkoholu. Niestety od decyzji o abstynencji do całkowitego wyleczenia z choroby droga jest długa i najeżona wieloma trudnościami.

Szybki Kontakt

Większość osób na początku próbuje rzucić alkohol samodzielnie, bez korzystania z pomocy innych. Niestety, takie próby w większości przypadków kończą się niepowodzeniem i taka osoba zaczyna znowu pić. Skoro rzucenie alkoholu samodzielnie jest prawie niemożliwe, to w jaki sposób najlepiej podejść do tego tematu? Jak poradzić sobie z chorobą i zacząć nowe życie w trzeźwości? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą specjalne ośrodki leczenia uzależnień, których głównym zadaniem jest właśnie pomoc osobom, które chcą zerwać z nałogiem.

W ośrodkach leczenia uzależnień pacjent przechodzi odwyk alkoholowy Wrocław pod okiem specjalistów, a dodatkowo ma zapewnione wsparcie psychologów i terapeutów, co znacząco ułatwia cały proces. Pracownicy takich ośrodków dobrze wiedzą, z czym zmaga się pacjent i wiedzą, w jaki sposób można mu pomóc i ułatwić leczenie. Wspierają oni pacjentów podczas całego procesu i dokładają wszelkich starań, aby zapewnić mu odpowiednie warunki leczenia i prywatność. Głównym zadaniem ośrodka jest doprowadzenie osoby uzależnionej do takiego stanu, w którym będzie on mógł wrócić do codziennego życia w społeczeństwie po zakończeniu terapii.

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Tym, co jest niezbędne, żeby leczenie alkoholizmu Wrocław choroby alkoholowej zakończyło się sukcesem, jest uświadomienie sobie przez alkoholika, że jest on chory i że potrzebuje pomocy innych osób, żeby się wyleczyć. Nie można alkoholika zmuszać do leczenia groźbą czy szantażem, bo takie leczenie alkoholizmu Wrocław zwyczajnie nie będzie skuteczne.

Nawet jeśli taka osoba przejdzie odwyk alkoholowy Wrocław i terapię w ośrodku, to istnieje duże ryzyko, że po opuszczeniu ośrodka szybko wróci do dawnych zwyczajów. Alkoholizm jest chorobą, która wymaga długiego leczenia oraz pełnego zaangażowania osoby chorej w leczenie alkoholizmu Wrocław. Tylko to daje alkoholikowi szanse na wyleczenie.

Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku jest dobierane indywidualnie do każdego pacjenta w taki sposób, żeby maksymalizować jego szanse na wyleczenie. Naszym pacjentom zapewniamy prywatność, dajemy im poczucie bezpieczeństwa i dbamy o to, żeby czuli się w naszym ośrodku dobrze i żeby mieli wsparcie zawsze wtedy, kiedy go potrzebują. Nasz personel angażuje się w proces leczenia, gdyż zależy nam na tym, żeby nasz pacjent odniósł sukces.

Nasze wsparcie oferujemy zarówno osobom uzależnionym od alkoholu, jak również bliskim tych osób. Każdy, kto stwierdzi, że potrzebuje pomoc w kwestiach związanych z leczeniem uzależnień, może liczyć na naszą pomoc. Jeśli masz problem - nie zwlekaj i udaj się po pomoc. Alkohol nie powinien niszczyć Twojego życia.

Odwyk alkoholowy Wrocław

Pierwszym etapem podczas leczenia z choroby alkoholowej jest odtrucie organizmu, które pozwala pacjentowi na wyrwanie się z ciągu alkoholowego. Dodatkowo odtrucie organizmu ma za zadanie oczyszczenie organizmu pacjenta z toksyn, które nagromadziły się w jego organizmie w wyniku nadużywania alkoholu.

Podczas odtruwania pacjenci otrzymują kroplówki z witaminami, które mają za zadanie nawodnienie pacjenta, wypłukanie toksyn z organizmu, uzupełnienie w organizmie pacjenta substancji i odżywczych, których został pozbawiony w wyniku częstego picia. Kroplówki pozwalają na zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości związanych nie tylko z kacem, ale również z zespołem odstawiennym. Po zakończeniu detoksu alkoholowego można skupić się na drugim etapie leczenia, czyli terapii.

Dlaczego warto udać się na leczenie alkoholizmu Wrocław prywatnie

Sposób leczenia w naszym ośrodku uzależnień dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta i do jego potrzeb. W tym celu zaczynamy od kompleksowej diagnostyki pacjenta, żeby ocenić jego stan. Przeprowadzamy szereg badań, pozwalających na ocenę procesów zachodzących w organach wewnętrznych pacjenta oraz w gospodarce enzymatycznej i hormonalnej. Dzięki tym badaniom możemy dobrać takie środki i sposoby leczenia, które pozwolą pacjentowi na osiągnięcie sukcesu i pokonanie choroby alkoholowej. Odpowiednio dobrane leczenie alkoholizmu Wrocław sprawi, że odtruwanie organizmu będzie przebiegało stosunkowo łatwo, a ilość nieprzyjemnych dolegliwości odczuwanych przez pacjenta i związanych z zespołem abstynencyjnym będzie istotnie ograniczona.

Podczas analizy kondycji pacjenta skupiamy się nie tylko na ocenie zdrowia fizycznego, ale również na ocenie kondycji psychicznej. W tym celu oferujemy naszym pacjentom spotkania z terapeutami i psychologami, którzy mają za zadanie nie tylko zapewnienie pacjentowi wsparcia, ale również stworzenie indywidualnego rysu psychologicznego, który ułatwi nam dobranie pacjentowi odpowiedniego leczenia i pozwoli określić jego zapotrzebowanie na terapię. Podczas tych spotkań przeanalizujemy uwarunkowania rodzinne, społeczne, osobiste i zawodowe pacjenta. W oparciu o przeprowadzone rozmowy będziemy w stanie oszacować odpowiedni sposób i długość leczenia, jak również stopień zaangażowania bliskich osób w proces leczenia, który będzie niezbędny, żeby pacjent odniósł sukces.

Terapia uzależnień w tym leczenie alkoholizmu Wrocławiu

Osoby zmagające się z chorobą alkoholową mają możliwość wyboru różnych sposobów leczenia. Nie da się jednak ukryć, że najlepsze rezultaty przynosi odwyk alkoholowy Wrocław przeprowadzany w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień i połączony z odpowiednią terapią. Odwyk alkoholowy Wrocław przeprowadzany jest w celu przerwania ciągu alkoholowego i oczyszczenia organizmu pacjenta z toksyn. Z kolei w trakcie terapii pacjent powinien zrozumieć, co jest źródłem jego problemów z alkoholem i w jaki sposób może on odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

W naszym ośrodku pacjenci przechodzą odtrucie pod opieką lekarzy i pielęgniarek, którzy oferują im wsparcie i dobre słowo i dają im poczucie bezpieczeństwa. Zależy nam, żeby nasi pacjenci otrzymywali fachowe leczenie alkoholizmu Wrocław i żeby ich pobyt w naszym ośrodku zakończył się osiągnięciem sukcesu. Dodatkowo, dzięki pobytowi w ośrodku, pacjenci mają zapewniony czas na regenerację i odpoczynek, który pozwoli im na odzyskanie sił witalnych.

Jeżeli nie masz własnego transportu, to możemy pomóc Ci w dotarciu do ośrodka. Zapewniamy przewóz dyskretnym i nierzucającym się w oczy samochodem. Możliwość transportu dotyczy jedynie Wrocławia i okolic.

Odwyk alkoholowy jest skutecznym sposobem na leczenie alkoholizmu w połączeniu z terapią

Nie zapominajmy o tym, że alkoholik nie funkcjonuje w taki sam sposób, co osoba zdrowa. Nagłe odstawienie alkoholu może spowodować pojawienie się niekontrolowanych zachowań u osoby chorej, w tym przejawów agresji wobec siebie lub wobec osób w otoczeniu.

Uczestnictwo w terapii pozwoli alkoholikowi zrozumieć targające nim uczucia i pomóc mu nad nimi zapanować. Dzięki współpracy z psychologiem istnieje szansa na odkrycie źródła problemów z alkoholem i zrozumienie w jaki sposób można odzyskać kontrolę nad swoim życiem oraz w jaki sposób żyć dalej bez picia.

Skutki i objawy alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i powoduje występowanie fizycznych oraz psychicznych dolegliwości, znacznie poważniejszych niż standardowy kac po dużej ilości alkoholu. Z reguły po jednorazowym wypiciu dużej ilości alkoholu organizm dość szybko się regeneruje, o tyle w przypadku regularnego konsumowania dużych ilości alkoholu organizm człowieka nie daje sobie rady z regeneracją. Może to spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak biegunki, problemy z potencją, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia czy krwawienia z układu pokarmowego. Zdarza się, że pojawiają się bóle głowy, nadciśnienie i zawroty głowy. Badania krwi osoby uzależnionej w dużym stopniu odbiegają od normy. Im dłużej trwa choroba alkoholowa, tym gorsze są jej objawy.

W przypadku bardziej zaawansowanej choroby mogą wystąpić poważniejsze dolegliwości - marskość wątroby, zapalenie trzustki, impotencja czy problemy z sercem. Dodatkowo nadmierne spożywanie alkoholu sprzyja powstawaniu nowotworów.

Jeśli mamy do czynienia z chorobą alkoholową w zaawansowanym stopniu, to mogą się pojawić również trwałe uszkodzenia mózgu, które powodują różnego rodzaju zaburzenia mowy, zaburzenia wzroku czy brak koordynacji ruchowej.

Choroba alkoholowa odbija się nie tylko na kondycji fizycznej osoby uzależnione. Powoduje również spustoszenie w psychice tej osoby, co sprzyja pojawianiu się napadów padaczkowych, zaburzeń psychicznych czy epizodów depresyjnych u osoby uzależnionej. U takich osób często występuje również obniżone poczucie własnej wartości, stany lękowe czy drgawki i majaczenia. Zdarza się, że alkoholik nie potrafi się odnaleźć w rzeczywistości i ma problemy z koncentracją i pamięcią. Innym objawem choroby mogą być również napady agresji i gniewu, które mogą być niebezpieczne dla samego alkoholika, ale również dla osób w jego otoczeniu, które chcą mu pomóc.

Charakterystycznym objawem choroby alkoholowej jest również ciągły głód alkoholowy, który pojawia się, gdy dana osoba ma przerwę w piciu. Głód alkoholowy jest częstą przyczyną nawrotów choroby. Po odstawieniu alkoholu osoba uzależniona odczuwa nieprzyjemne dolegliwości związane z zespołem odstawiennym, w tym silne pragnienie picia, które jest dla wielu osób nie do wytrzymania. Przemożna chęć napicia się w połączeniu ze świadomością, że kolejna dawka alkoholu zlikwiduje objawy zespołu abstynencyjnego sprawia, że alkoholik często wraca do picia.

Konsekwencje związane z nadmiernym spożywaniem alkoholu mogą dotyczyć wielu obszarów życia osoby uzależnionej.

Skutecznie i komfortowo
Leczenie dobrane indywidualnie dla Ciebie
Leczenie Uzależnień

Wolność zaczyna się od wolności alkoholowej, narkotykowej, lekomani czy hazardu.

Terapia online

Umożliwiamy prowadzenie sesji terapeutycznych przez Internet. W dobie pandemii jest to najlepsza alternatywa.

Terapia dla par

Wspólne rozwiązanie problemu w celu poprawienia jakości waszej relacji oraz lepszej komunikacji.

Zadzwoń +48 517 670 054