Terapia uzależnień Opole ośrodek leczenia uzależnień, leczenie alkoholizmu

Jedynym skutecznym sposobem walki z nałogiem, niezależnie od jego rodzaju, jest kompleksowe leczenie, które obejmuje przede wszystkim detoks organizmu oraz terapia uzależnień Opole. W pierwszej kolejności należy oczyścić organizm z toksyn, a następnie należy przejść do terapii. Terapia uzależnień Opole to najczęściej trwający co najmniej kilka tygodni intensywny program terapeutyczny. Najlepszym rozwiązaniem jest odbywanie takiej terapii w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień w Opolu z uwagi na dużą ilość zajęć oraz stałą opiekę nad pacjentami w takich ośrodkach w opolskim, co przynosi wymierne efekty. Terapia uzależnień obejmuje zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne.

Szybki Kontakt

Terapia uzależnień Opole

Jeżeli trafiłeś na naszą stronę szukając pomocy, żeby wyleczyć się z uzależnienia, to bardzo dobrze trafiłeś. A może szukasz pomocy nie dla siebie, ale dla bliskiej Ci osoby? Jeśli tak, to również jesteś we właściwym miejscu. Jesteśmy prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień Opole i staramy się pomóc każdemu, kto chce walczyć z chorobą, jaką jest uzależnienie. Bo tym właśnie jest uzależnienie. I podobnie jak wiele innych chorób jest chorobą, którą można skutecznie leczyć i z którą można wygrać. Nie jest to najłatwiejsza rzecz pod słońcem, ale z pewnością jest to możliwe. I warte każdego wysiłku.

Podczas terapia uzależnień Opole pacjent zdobywa informacje na temat uzależnienia, jego przebiegu, a także możliwych konsekwencji dla zdrowia. Odpowiednia terapia pozwala na wzmocnienie motywacji pacjenta do walki z nałogiem, a także pozwala uwierzyć pacjentowi, że możliwe jest pokonanie nałogu. Pacjent zaczyna wierzyć w siebie i w swoje możliwości.

Ośrodek leczenia uzależnień Opole

Jeżeli trafiłeś na stronę naszego ośrodka, to prawdopodobnie zrobiłeś już pierwszy krok na drodze do wyleczenia i przyznałeś się sam przed sobą, że masz problem. To bardzo ważny krok. Nasz ośrodek może Ci pomóc podczas dalszych etapów leczenia. Zatrudniamy doświadczony personel, który ma duże doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych. Do każdego pacjenta podchodzimy z szacunkiem i staramy się zrozumieć, co przyczyniło się do tego, że dzisiaj musi walczyć z nałogiem. Nie oceniamy naszych pacjentów, wspieramy ich podczas leczenia i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc im w walce z chorobą.

Korzystanie z ośrodków leczenia uzależnień wielu osobom wydaje się ostatecznością. Zanim dojrzeją do decyzji o leczeniu w ośrodku z reguły próbują sobie sami poradzić z nałogiem. Niestety, samodzielne wyjście z nałogu jest bardzo trudne, dlatego skorzystanie z usług ośrodka leczenia uzależnień jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pacjenci otrzymują tutaj wsparcie, którego tak bardzo potrzebują oraz terapię, która pomaga im wytrwać w postanowieniu o rzuceniu nałogu. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, to możemy obiecać Ci, że zrobimy wszystko, żebyś opuścił nasz ośrodek jako człowiek wolny od nałogów.

Leczenie uzależnień opolskie

Po zakończeniu kilkutygodniowego leczenia uzależnień Opole w stacjonarnym ośrodku, możliwe jest przejście do drugiego etapu leczenia, którym jest leczenie w trybie ambulatoryjnym, czyli w poradni leczenia uzależnień. Pacjent przebywa już w swoim domu, ale bierze udział w regularnych sesjach terapeutycznych, które pomagają mu wytrwać bez nałogu i wzmacniają jego motywację. Początkowo takie spotkania powinny się odbywać ze stosunkowo dużą częstotliwością, a w miarę upływu czasu można tą częstotliwość nieco zmniejszyć.

Leczenie uzależnień opolskie w poradni leczenia uzależnień jest bardzo ważnym etapem walki z nałogiem. Nie warto z niego rezygnować, gdyż regularna terapia znacznie zwiększa szanse na życie bez nałogu. Osoby, które rezygnują z tego etapu i poprzestają na kilkutygodniowym leczeniu w stacjonarnych ośrodkach, znacznie częściej doświadczają nawrotów choroby.

Leczenie alkoholizmu Opole odwyk alkoholowy opolskie, detoks

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z najczęściej występujących w obecnym czasie w społeczeństwie uzależnień. Napoje alkoholowe od dawna są obecne w naszym życiu. Spożywamy je podczas świętowania radosnych wydarzeń takich jak narodziny dziecka, zdany egzamin, zdobycie nowej pracy czy awans i podwyżka. Dopóki ograniczamy się do okazjonalnej konsumpcji alkoholu, to nie ma w tym nic złego. Zdarza się jednak, że spożywanie alkoholu wymyka się spod kontroli – alkohol pojawia się w naszym domu coraz częściej i w coraz większych ilościach, nie potrzebujemy też już żadnego powodu do świętowania, żeby wypić piwo czy lampkę wina. W końcu alkohol staje się koniecznością, czymś bez czego nie jesteśmy w stanie funkcjonować.

Zgodnie ze statystykami w Polsce z problemem alkoholizmu zmaga się nawet kilkanaście procent społeczeństwa. Choroba negatywnie wpływa na życie osoby uzależnionej, w tym na pracę oraz na relacje międzyludzkie. Może dojść nawet do problemów z prawem. Alkohol wpływa również negatywnie na stan zdrowia osoby uzależnionej i może prowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych.

Alkoholizm, jak każde inne uzależnienie, jest chorobą, z którą można walczyć. Najlepszym sposobem walki z uzależnieniem jest udział w leczeniu alkoholizmu za pomocą detoksu alkoholowego, terapii i odwyku, prowadzonej przez wyspecjalizowane ośrodki, które skutecznie pomagają pokonać nałóg. Leczenie jest wieloetapowe i długotrwałe, ale pozwala na pokonanie choroby.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Opolu pomaga w:

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm jest jednym z najpopularniejszych uzależnień, w dodatku takim, którego stosunkowo łatwo można się nabawić. Alkohol jest rzeczą, do której mamy nieograniczony dostęp. Zaczyna się od spożywania niewielkich ilości alkoholu, które nikomu nie szkodzą. Niestety zdarza się, że stopniowo ilość spożywanego alkoholu wzrasta, aż w końcu człowiek nie jest w stanie bez niego funkcjonować. Spożywanie dużych ilości alkoholu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, dlatego walka z nałogiem jest czymś bardzo ważnym.

Leczenie narkomanii

Narkomania jest uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz odurzających. Początki uzależnienia zawsze są niewinne - zaczyna się od niewielkiej ilości narkotyku, który pomaga się rozluźnić czy też pozwala się lepiej bawić. W końcu jednak przychodzi moment, kiedy zauważasz, że nie jesteś w stanie funkcjonować bez kolejnej porcji narkotyku. W tej sytuacji najlepsze co możesz zrobić, to rozpocząć walkę z nałogiem.

Leczenie lekomanii

Lekomania jest odmianą narkomanii i polega na uzależnieniu od leków. Najczęściej zaczyna się od leków przepisanych przez lekarza z powodu choroby czy następstw po wypadku. Z czasem jednak Twoje zdrowie się poprawia, a Ty odkrywasz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z leków. Bierzesz ich coraz więcej i nie jesteś w stanie ich ograniczyć. To już ten moment, kiedy powinieneś się rozejrzeć za odpowiednim leczeniem.

Leczenie hazardu

Hazard jest uzależnieniem od gier, w których o wygranej decyduje jedynie zwykły przypadek, a nie posiadane umiejętności. O ile partyjka w pokera z przyjaciółmi nie jest niczym złym, o tyle regularne granie w gry na pieniądze może oznaczać, że masz poważny problem. Przegrywasz coraz więcej pieniędzy, a mimo to nie jesteś w stanie zrezygnować z gry, licząc że lada moment się odegrasz. Sytuacja ta może niekorzystnie odbić się na Twojej sytuacji finansowej czy relacjach z rodziną. Na szczęście uzależnienie od hazardu można wyleczyć.

Leczenie uzależnień behawioralnych

Uzależnienie behawioralne to uzależnienie od wykonywania pewnych określonych czynności. W przypadku tego typu uzależnienia człowiek odczuwa przymus wykonywania tej czynności, a nawet stopniowego zwiększania jej częstotliwości, co często wpływa negatywnie na zdrowie danej osoby. W sytuacji ograniczenia lub przerwania wykonywania tej czynności człowiek odczuwa objawy abstynencyjne. Do tego typu uzależnień zalicza się np. pracoholizm, zakupoholizm, uzależnienie od ćwiczeń fizycznych czy od internetu.

Interwencja Kryzysowa

Interwencja kryzysowa to forma pomocy psychologicznej skoncentrowana na poradzeniu sobie z danym kryzysem. Są to działania ograniczone czasowo, które mają pomóc zredukować negatywne symptomy takie jak napady lęku czy paniki i pomóc przywrócić równowagę wewnętrzną danej osobie.

Nawroty

Wygranie z nałogiem jest bardzo trudne. Nawet jeśli Ci się to udało, to w trudnych sytuacjach życiowych możesz odczuwać pokusę powrotu do nałogu, a nawet do niego wrócić. Jeśli Cię to spotkało, to zgłoś się na leczenie najszybciej jak to możliwe.

Terapia par

Terapia par jest czymś bardzo popularnym w obecnych czasach. Dzięki niej wiele par znajduje rozwiązania pojawiających się pomiędzy nimi problemów, co pozwala im tworzyć zgodny i szczęśliwy związek przez wiele lat. Jeśli mimo pojawiających się problemów zależy Ci na twoim związku i chcesz o niego walczyć, to terapia par z pewnością może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Współuzależnienie

Współuzależnienie polega na nieświadomym przejęciu odpowiedzialności za osobę uzależnioną. Jest ono zespołem nieprawidłowego przystosowania się do sytuacji problemowej i powinno podlegać leczeniu.

DDA: Pozwól sobie pomóc

Skrót DDA oznacza dorosłe dzieci alkoholików, czyli osoby pochodzące z domów, w których był problem z alkoholem. Dorastanie w takim domu bardzo często wpływa na sposób postępowania tych osób w dorosłym życiu, nawet jeśli one same nie zdają sobie z tego sprawy. Odpowiednia terapia pozwala im się uporać z wieloma problemami.

Syndrom DDD

DDD, czyli dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych to osoby, które dorastały w rodzinach z problemami, niekoniecznie alkoholowymi. Niestety nie każde dziecko dorasta w szczęśliwym domu, w którym uczy się akceptacji samego siebie czy z którego wynosi wartości, zgodnie z którymi będzie postępować w dorosłym życiu. Problemy wynikające z dorastania w rodzinach dysfunkcyjnych mogą istotnie wpływać na życie takich osób, dlatego też terapia może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Skutecznie i komfortowo
Leczenie dobrane indywidualnie dla Ciebie
Leczenie Uzależnień

Wolność zaczyna się od wolności alkoholowej, narkotykowej, lekomani czy hazardu.

Terapia online

Umożliwiamy prowadzenie sesji terapeutycznych przez Internet. W dobie pandemii jest to najlepsza alternatywa.

Terapia dla par

Wspólne rozwiązanie problemu w celu poprawienia jakości waszej relacji oraz lepszej komunikacji.

Zadzwoń +48 517 670 054