Terapia uzależnień Rybnik ośrodek leczenia uzależnień, odwyk alkoholowy

Terapia uzależnień jest jedynym i skutecznym sposobem na walkę z uzależnieniem, niezależnie od rodzaju uzależnienia. Jeżeli jesteś osobą uzależnioną, to najprawdopodobniej podejmowałeś już próby wyleczenia się. Szukasz informacji na temat terapia uzależnień Rybnik, więc prawdopodobnie chcesz spróbować ponownie. Ośrodek leczenia uzależnień Rybnik to dobry sposób, aby skutecznie poradzić sobie z uzależnieniem. Niestety, samodzielne pozbycie się uzależnienia jest bardzo trudne i rzadko kiedy kończy się sukcesem. Najlepszym co możesz zrobić, jeśli zależy Ci na wyleczeniu się, jest podjęcie decyzji o udziale w terapii uzależnień Rybnik w ośrodku leczenia uzależnień.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. Porozmawiamy, doradzimy i pomożemy.

Szybki Kontakt

Terapia uzależnień Rybnik

Terapia uzależnień Rybnik to doświadczeni terapeuci, którzy pracują z pacjentem i starają się jak najdokładniej poznać i zrozumieć problemy pacjenta, dowiedzieć się, co popchnęło go w stronę uzależnienia, tak aby móc udzielić mu jak najlepszej pomocy. Celem terapii uzależnień w Rybniku jest pomoc osobie uzależnionej w przywróceniu jej zdrowia psychicznego, w rozwiązywaniu problemów osobistych oraz zwiększanie zdolności pacjenta do utrzymywania abstynencji.

Leczenie stacjonarne trwa mniej więcej kilka tygodni, jego długość zależy przede wszystkim od stanu zdrowia i możliwości pacjenta.

Ośrodek leczenia uzależnień Rybnik

W trakcie leczenia będziesz brał udział w wielu terapiach indywidualnych, podczas których terapeuta pomoże Ci w zaakceptowaniu swojego uzależnienia i nauczy Cię traktowania go jako choroby, którą można skutecznie wyleczyć. Ośrodek leczenia uzależnień Rybnik da Ci propozycje zmian, które pomogą Ci stanąć na nogi oraz móc prowadzić życie takie, o jakim zawsze marzyłeś.

Drugim rodzajem terapii uzależnień w Rybniku, w którym możesz brać udział jest terapia grupowa, podczas której będziesz brał udział w terapii wspólnie z innymi pacjentami. Pozwoli Ci to na dostrzeżenie, że nie jesteś jedyną osobą z tego rodzaju problemem, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zaakceptować chorobę. Terapia grupowa pozwala na wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i zwiększa szansę na wyleczenie.

Leczenie uzależnień Rybnik

Drugim etapem leczenia uzależnień Rybnik jest kontynuowanie terapii po opuszczeniu ośrodka stacjonarnego w trybie ambulatoryjnym. Polega on na regularnym udziale pacjenta w sesjach terapeutycznych, które korzystnie wpływają na jego motywację do walki z uzależnieniem, dzięki czemu łatwiej jest mu wytrwać. Początkowo sesje terapeutyczne powinny się odbywać dość często, w miarę upływu czasu częstotliwość może ulec zmniejszeniu.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że po leczeniu stacjonarnym udało Ci się pokonać nałóg, to nie warto rezygnować z tego etapu leczenia. Leczenie uzależnień Rybnik to dopiero początek drogi ku trzeźwości. Bez kontynuowania terapii szanse na doświadczenie nawrotu choroby są dużo większe.

Odwyk alkoholowy w Rybniku - leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu jest chyba najczęściej występującą formą uzależnienia w społeczeństwie. Chyba większość ludzi zna kogoś, kto ma mniejszy lub większy problem z alkoholem. Przyczynia się do tego niczym nieograniczony dostęp do alkoholu, który można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Dlatego tak ważny jest odwyk alkoholowy Rybnik. Alkohol często spożywany jest przez ludzi podczas świętowania sukcesów i ważnych wydarzeń. Często korzystamy z niego również w celu rozluźnienia się po ciężkim dniu. O ile spożywany jest z umiarem i okazjonalnie, to nie ma w tym nic złego. Problem zaczyna się wtedy, gdy ilość spożywanego alkoholu oraz częstotliwość jego spożywania znacząco wzrasta, a my odkrywamy, że coraz częściej myślimy o tym, żeby się napić.

Wg statystyk nawet kilkanaście procent społeczeństwa w Polsce zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Alkoholizm w znacznym stopniu wpływa na życie osoby chorej - negatywnie oddziałuje na jej pracę, na relacje międzyludzkie, a także ogranicza wolę osoby uzależnionej. Dodatkowo alkohol negatywnie wpływa na stan zdrowia osoby chorej i może doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych, w tym np. chorób wątroby.

Celem odwyku alkoholowego w Rybniku i terapii uzależnień jest wyleczenie osoby chorej i nauczenie jej życia w trzeźwości. Osoby biorące udział w terapii uczą się jak walczyć z pokusami, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu bez korzystania z alkoholu oraz jak być asertywnym i nauczyć się odmawiać alkoholu, gdy ktoś proponuje.

Ośrodki leczenia uzależnień w Rybniku

Najlepszym miejscem do terapii i walki z uzależnieniem są ośrodki leczenia uzależnień Rybnik. Wykwalifikowany personel zatrudniony w ośrodkach jest w stanie prowadzić skuteczną terapię, której celem będzie wyleczenie pacjenta z nałogu. Jest to dużo skuteczniejszy sposób niż próba samodzielnego wygrania z nałogiem. Wiele osób traktuje takie ośrodki jako ostateczność i broni się przed nimi. Nie warto. Skoro w przypadku innych chorób korzystasz z pomocy lekarza, to w przypadku leczenia uzależnienia powinno być podobnie. W końcu uzależnienie jest chorobą i powinno być leczone przez specjalistów. Tylko tak masz szansę wygrać z nałogiem.

Ośrodki uzależnień pomagają każdemu, kto chce wygrać z chorobą. Wspierają pacjentów podczas leczenia, nie oceniają ich i robią wszystko, żeby pacjenci odnieśli sukces i opuścili ośrodek jako zdrowi ludzie.

Do problemów, z którymi ludzie najczęściej zgłaszają się na terapię należą:

Odwyk alkoholowy Rybnik - leczenie

Alkoholizm, czyli uzależnienie od spożywania alkoholu. Jedno z najczęściej spotykanych uzależnień. Najczęściej zaczyna się niewinnie od spożywania niewielkich ilości alkoholu przy specjalnej okazji. Jednak gdy okazji zacznie przybywać, a ilość alkoholu zacznie wzrastać, może to doprowadzić do uzależnienia od alkoholu. Alkoholizm negatywnie wpływa na życie człowieka, dlatego należy z nim walczyć.

Leczenie narkomanii

Narkomania jest to uzależnienie od substancji psychoaktywnych oraz odurzających. Początki narkomanii są bardzo zbliżone do początków alkoholizmu - zaczyna się od niewielkich ilości przy specjalnych okazjach. W którymś momencie jednak przychodzi chwila, kiedy zauważasz, że nie jesteś już w stanie funkcjonować bez kolejnej porcji narkotyku. Potrzebujesz narkotyków coraz więcej i coraz częściej. Sytuacja wpływa negatywnie na twoje życie rodzinne i na inne jego aspekty. Potrzebujesz leczenia najszybciej jak to możliwe - w skrajnych przypadkach narkomania może prowadzić do śmierci.

Leczenie lekomanii

Lekomania jest czymś bardzo zbliżonym do narkomanii. Podstawowa różnica polega na tym, że jesteś uzależniony od leków, a nie od narkotyków. Bardzo często lekomania jest wynikiem jakiegoś urazu, po którym musiałeś korzystać z silnych leków przeciwbólowych. Twój organizm przyzwyczaił się do nich tak bardzo, że nie jest w stanie z nich zrezygnować. Próbujesz zrezygnować z leków, ale ponosisz porażkę. Jest to problem, z którym najprawdopodobniej nie poradzisz sobie sam.

Leczenie hazardu

Uzależnienie od hazardu jest uzależnieniem od grania o pieniądze w gry, w których o wygranej decyduje zwykły przypadek. Umiejętności człowieka nie mają żadnego wpływu na to, czy wygra czy przegra. Jeżeli zauważasz, że zaczynasz grać coraz częściej, o coraz większe stawki, to może znaczyć, że jesteś chory. Uzależnienie od hazardu należy leczyć, w innej sytuacji możesz doprowadzić do tego, że stracisz cały swój majątek i nie tylko. Uzależnienie negatywnie wpływa również na relacje rodzinne.

Leczenie uzależnień behawioralnych

Uzależnienia tego typu są uzależnieniami od wykonywania określonych czynności. Mogą to być np. takie czynności jak pracowanie, zakupy czy też ćwiczenia fizyczne. Ograniczenie tych czynności powoduje, że pojawiają się objawy abstynencyjne spotykane często w przypadku standardowych uzależnień takich jak alkoholizm.

Interwencja Kryzysowa

To forma pomocy psychologicznej, która ma pomóc pacjentowi uporać się z nagłym kryzysem w jego życiu. Są to działania ograniczone czasowo, które pomagają pacjentowi poradzić sobie z negatywnymi objawami takimi jak np. napady paniki. Celem interwencji kryzysowej jest pomoc danej osobie w powrocie do równowagi.

Nawroty

Każdy, kto wyszedł z uzależnienia wie, ile pracy wymaga wytrwanie w trzeźwości. Nie rzadko zdarza się nawrót choroby. Jeśli Cię to spotkało, to powinieneś zgłosić się na leczenie.

Terapia par

Terapia par zyskuje na popularności w ostatnim czasie. Pozwala parom na wspólne przepracowanie pod okiem specjalisty pojawiających się między nimi problemów oraz na znalezienie rozwiązania, które spowoduje, że będą tworzyć szczęśliwy związek przez wiele lat.

Współuzależnienie

Współuzależnienie bardzo często dotyka osób, które żyją z osobą uzależnioną. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i wpływa ona na Ciebie niekorzystnie, być może powinieneś skorzystać z terapii dla osób współuzależnionych.

DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)

Jeśli jesteś osobą pochodzącą z rodziny, w której panował problem z alkoholem to istnieje bardzo duża szansa, że wpłynęło to na Twój sposób postępowania w dorosłym życiu oraz na pojawienie się pewnych problemów. Jeśli jesteś taką osobą, to terapia może Ci pomóc w ułożeniu sobie niektórych kwestii.

Syndrom DDD

Nie tylko dorastanie w rodzinach z problemem alkoholowym może negatywnie odbić się na Twoim życiu. Jeśli dorastałeś w rodzinie dysfunkcyjnej, to również możesz odczuwać negatywny wpływ swojego dzieciństwa na to, jak żyjesz jako dorosły człowiek.

Skutecznie i komfortowo
Leczenie dobrane indywidualnie dla Ciebie
Leczenie Uzależnień

Wolność zaczyna się od wolności alkoholowej, narkotykowej, lekomani czy hazardu.

Terapia online

Umożliwiamy prowadzenie sesji terapeutycznych przez Internet. W dobie pandemii jest to najlepsza alternatywa.

Terapia dla par

Wspólne rozwiązanie problemu w celu poprawienia jakości waszej relacji oraz lepszej komunikacji.

Zadzwoń +48 517 670 054